Cyklistika

BIKERESORT BROUMOVSKO nejvíce informací o cykloregionu Broumovska


Průvodce cykloturistických tras na Náchodsku i Broumovsku

Průvodce prezentuje cykloturistické trasy a turisticky atraktivní místa v jejich okolí. Jeho součástí jsou rovněž fotografie, mapy, zajímavé odkazy a důležité informace o regionu. Obsahuje zároveň seznam informačních center, cykloservisů, cyklistických akcí, muzeí a galerií. Zvolené trasy by měly vést k ucelenému poznání turistického regionu Kladské pomezí. VÍCE o průvodci.


REDPOINT - půjčovna, servis a prodej kol a dalšího sportovního vybavení
Teplice nad Metují, Horní 13, tel./fax: +420 491 581 042


Cyklotrasy:
V blízkosti a kolem roubenky jsou značené cyklotrasy různé náročnosti.

Nadregionální cyklotrasatrasa č. 22 Mladkov - Adršpach (část budoucí cyklistické magistrály spojující Jizerské hory, Krkonoše, Orlické hory a Jeseníky) je trasována po silnici přímo před roubenkou.
Po 3 km se kříží s červenou cyklotrasou č.4036 Teplicko-Adršpašský okruh - délka 35 km.

 

Kolem ROUBENKY vede také trvale vyznačená jednosměrná závodní trasa nejtěžšího MTB závodu v ČR Rallye Sudety.

Trasa "Rallye Sudety" (123 km):

Teplice nad Metují - Jiráskovy Skály (Bischofstein) – Adršpach – Zdoňov - Buková hora - Teplice nad Metují (30 km) – Vernéřovice - přejezd silnice pod Honskými Pasy – Amerika u Křinic - Pánova věž - Suchý Důl – Slavný - Martínkovice, cesta pod Korunou - Čertovo sedlo – Machov - Bor (pod vyhlídkou) – Žďárky - Nízká Srbská – Machov - Police nad Met. - Suchý Důl – Hvězda - Ostaš (hájovna) – Dědov - Jiráskovy Skály (Bischofstein) - Teplice nad Metují.

Závod se koná každoročně v září, již od roku 1995. Po dohodě se Správou CHKO Broumovsko má okruh stálé značení v podobě bledě modrých lichoběžníků (určujících směr) ve žlutém poli. Více o závodě se dozvíte od pořadatelů SK Redpoint.

Další cyklotrasy v blízkém i vzdálenějším okolí chalupy...

 

SUPER NABÍDKA NE LÉTO - Cyklobus na Pomezní boudy

V provozu: od 31.5. - 28.09. o víkendech a svátcích a navíc od 30.6. - 29.8. i v pracovní dny, tedy každý den.

Hradec Králové - Adršpašsko-teplické skály - Pomezní boudy

Trasa: H. Králové - Jaroměř - Česká Skalice - Náchod - Hronov - Police n.M. - Teplice n.M. - Adršpach - Trutnov - Pec p. Sněžkou - Horní Malá Úpa, Pomezní boudy, při zpáteční cestě zajíždní do Pece pod Sněžkou.

Nechte své auto doma a jeďte s námi na výlet. Náš cyklobus Vás pohodlně dopraví i s vaším jízdním kolem, nebo dáte-li přednost pěší turistice, s batohem a pohorkami do srdce Adršpašsko-teplických skal a dále až do Krkonoš na Pomezní boudy. Vystoupit ale lze také již v Jaroměři, České Skalici či v Náchodě. Můžet navšívit podzemní pevnostní chodby v Josefově, zámek v Ratibořicích či v Náchodě. Doporučená trasa z Adršpašsko-teplických skal Adršpach (č. trasy 4020), Janovice, Jívka – Horní Vernéřovice, Stárkov (č.4032), Velký Dřevíč, Rokytník č.(4020), Hronov (č.4020, 22), Velké Poříčí (cyklostezka k hraničnímu přechodu v Bělovsi - č.22), Náchod ( č.22, 4034), Náchod-Staré Město (cyklostezka Pekelským údolím – č.4034), Peklo (č.4034), Nové Město nad Metují, Černice, Slavětín (č. 4034), Šestajovice, Jaroměř-Josefov (konec č.4034). Délka trasy 67 km.

 

Jízdní řád ke stažení