Náchod a okolí

 

Krásné zámky, galerie a muzea či jiné zajímavosti můžete navštívit v okolních městech. Nejbližším střediskem je město Náchod, kde Vás na zámku přivítají dva živí medvědi Ludvík a Dáša.
Milovníky vojenské historie nadchne pevnost Dobrošov.

 

NÁCHOD znamená „vchod“ do země – město je jedním z míst, jež po mnohá staletí střeží starobylou tradici na křižovatkách evropských komunikací. V současnosti je největším městem Kladského pomezí, které nabízí četné možnosti sportovního i kulturního vyžití. Díky své příhraniční poloze je Náchod vhodným výchozím místem pro výlety do polského pohraničí.

 

Historické jádro města, nejvíce obchodů, restaurací a většina kulturních zařízení se nachází v okolí Masarykova náměstí, na pěší zóně Kamenice a směrem ke Komenského třídě. V centru města se nachází spousta zajímavých historických budov.

Odpočinek pro turisty nabízejí stylové výletní restaurace Jiráskova chata na Dobrošově a Bartoňova útulna v Pekle. Možnost vodních sportů a koupání nabízí dnes již velmi známé rekreační centrum Rozkoš u České Skalice.

Celý náchodský region je pak zachycen v dílech slavných rodáků tohoto kraje - Aloise Jiráska, Josefa a Karla Čapkových, Boženy Němcové, Egona Hostovského a v neposlední řadě i Josefa Škvoreckého, který pochází přímo z Náchoda. Náchodsko tak svojí polohou a rozmanitou krajinou nabízí nespočet aktivit k pěší turistice, projížďce na horských kolech, vyjížďky na koních, výlety po značených turistických stezkách, jachting a windsurfing, horolezectví, vyhlídkové lety, koupání a v zimě sjezdové lyžování a běžky.


 

 

 

  • Centrum Náchoda
  • Jiráskova chata nad Náchodem
  • Náchodský zámek
  • Pevnost Dobrošov u Náchoda